Entegre Yönetim Sistemi Politikası

WORLD MEDICINE olarak yürütmekte olduğumuz GMP, Entegre Yönetim Sistemi; ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 13485:2016 Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sisteminin gereği olarak Türkiye’de ve faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde sürdürülebilir kalite hedefleriyle, sektördeki yenilikleri de izleyerek hatasız, etkin ve güvenilir ürünler, hizmetler geliştiriyor ve üretiyoruz.

Şirketimizde uygulanmakta olan cGMP, tıbbi cihaz mevzuat gereklilikleri ve entegre yönetim sistemi,  ulusal ve uluslar arası standartlar ile tıbbi cihaz direktifi 93/43/EEC–2017/745 (MDD-MDR) stratejilerine uygun olarak sürdürülmektedir.

Malzeme tedariğinden ürün geliştirilmesine, üretimden dağıtım ve pazarlamaya kadar olan süreçlerin tamamını GMP standartlarına ve Kalite yönetimimize uygun olarak yürütmekteyiz.

Sahip olduğumuz insan, tedarikçi, makine, ortam şartları, malzeme ve finans gibi tüm kaynakların öneminin bilinciyle bu kaynakları en verimli ve etkin şekilde kullanmakta, yönetmekte ve geliştirmekteyiz.

Doğal kaynakları en etkin ve en verimli şekilde kullanırken çevreye verdiğimiz önem ve doğaya olan saygımız gereği çevre kirliliğinin önüne geçmek için de çeşitli önlemler almakta ve farklı sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmekteyiz.

İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında önleyici yaklaşımla iş kazalarını engellemek temel önceliğimizdir.

WORLD MEDICINE olarak GMP, Tıbbi Cihazlar mevzuat gereklilikleri ve Entegre Yönetim Sistemleri performanslarının iç ve dış denetimlerle izlenmesini sağlamakta ve düzenli olarak gözden geçirerek sürekli iyileştirilmesini hedeflemekteyiz.